ul. Rudnickiego 3a lok 16 H, 01-858 Warszawa

ReHABILITACJA stopy

rehabilitacja stopy

Ból stopy może być powiązany z wieloma czynnikami. Przyczyna dolegliwości może tkwić w samych stopach lub w każdym miejscu organizmu. Bóle stóp mogą być efektem powtarzających się urazów, takich jak zwichnięcie stawu skokowego, skręcenie, złamanie, naderwanie więzadeł czy ścięgien. Bywa również, że przyczyną są dolegliwości kolan, bioder, a nawet kręgosłupa.

Schorzenia i ból w obrębie stóp związany jest z ich budową oraz funkcją. Stopy są dość małe w stosunku do reszty ciała, a jednocześnie pełnią w organizmie bardzo ważne zadania.  Warto też wspomnieć, że budowa stóp jest dość skomplikowana i  przez to narażona na kontuzje, urazy. Ponadto stopy jako ostatnie ogniwo w łańcuchu kinematycznym reagują na schorzenia, dysfunkcje i urazy w obrębie kolan, bioder oraz kręgosłupa.

Nie można bagatelizować dysfunkcji w obrębie stóp, ponieważ maja wpływ na cały organizm, dlatego bardzo ważna jest ich rehabilitacja. 

W Evital Rehabilitacja zajmujemy się profesjonalną, w pełni skuteczną fizjoterapią stóp, leczymy:

  • wady stóp

– koślawość stóp, płaskostopie podłużne, płaskostopie poprzeczne –

wynika z ustawienia kolan, bioder, miednicy i kręgosłupa. Ponadto związane są z dysbalansem mięśniowo-powięziowym. Pewne grupy mięśniowe sa skrócone, przykurczone a inne osłabione.

– haluksy – choć predyspozycja bywa dziedziczna, ich występowanie jest ściśle związane z wadami stóp, z nieprawidłową biomechaniką chodu

  • bóle stóp

– zapalenie rozcięgna podeszwowego

– ostroga piętowa

– ból pięty, pięta Haglunda

– ból przodostopia/śródstopia

– ból stawów paluchaprzez to

– nerwiak Mortona

  • urazy

– skręcenie stawu skokowego

– złamania

– uszkodzenia ścięgna Achillesa

W terapii stóp stosujemy:

  • terapie manualną
  • techniki osteopatyczne, powięziowe
  • Globalną Terapię Stopy
  • ćwiczenia
  • falę uderzeniową, szczególnie przy ostrogach piętowych 
  • wkładki ortopedyczne ICB Medical

Wszystkie wizyty umawiamy dogodnie dla naszych pacjentów. Konsultacje oraz leczenie prowadzone jest w komfortowych warunkach. Nasi specjaliści dbają o opiekę nad pacjentami. Zapisy na wizyty prowadzimy w formie telefonicznej lub osobistej.

Numer tel. +48 515 446 411 do naszego gabinetu, gdzie prowadzimy rehabilitację:

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług, w celu rehabilitacji stopy, a wolisz zapisać się na terapię osobiście – wejdź w zakładkę KONTAKT.


Call Now ButtonZadzwoń