ul. Rudnickiego 3a lok 16 H Warszawa Bielany
ul Szaserów 102 Warszawa Praga

Rehabilitacja i FIZJOTERAPIA Bielany Warszawa

bardzo dobry fizjoterapeuta warszawa

Każda placówka fizjoterapii ma określony zakres usług fizjoterapeutycznych.

Związane jest to z rodzajami terapii wykonywanymi w danym gabinecie oraz z kursami, ukończonymi przez fizjoterapeutów, pracujących w danym miejscu.

To sprawia, że określony gabinet fizjoterapii jest ukierunkowany na terapię w pewnych rodzajach schorzeń. Wybór odpowiedniego gabinetu, który postawi diagnozę i zaproponuje konkretne działania, terapię, odgrywa bardzo ważną rolę.

pasek

Jednym z miejsc, w których wykonywana jest fizjoterapia Bielany to gabinet Evital Rehabilitacja. Zakres usług tego gabinetu to: fizjoterapia onkologiczna, szczególnie kobiet z rakiem piersi w trakcie leczenia onkologicznego oraz po jego zakończeniu, terapia przeciwobrzękowa w obrzękach limfatycznych, lipidowych i żylnych, terapia blizny, drenaż po liposukcji oraz inne zabiegi po liposukcji. Kluczowe miejsce zajmują też zabiegi z zakresu fizjoterapii estetycznej, gdyż uważamy, że każda kobieta powinna mieć łatwy dostęp do zabiegów poprawiających jej zdrowie, ale też urodę, takich które pomagają a jednocześnie nie szkodzą. Dlatego czołowe miejsce zajmuje masaż twarzy Kobido oraz zabiegi antycellulitowe: masaż bańką chińska, zabiegi falą uderzeniową oraz maderoterapia.

Ważne miejsce oferty zajmuje też masaż ciała. W obecnych czasach, gdy jesteśmy zabiegani i zestresowani masaż leczniczy lub masaż relaksacyjny pozwala pozbyć się bolesnych napięć mięśni i innych tkanek.

Wachlarz oferowanych usług, pozwala nam w określonych schorzeniach dopasować rodzaj terapii a przez to leczenia i doprowadzić do regeneracji organizmu. Podstawą prowadzonej fizjoterapii jest znajomość określonych schorzeń, zrozumienie źródła dolegliwości i problemów, dzięki czemu możliwe jest działanie na przyczynę dolegliwości a nie tylko na objawy. Zawsze należy więc ocenić stan pacjenta, przeprowadzić testy funkcjonalne, wywiad medyczny i oczywiście odpowiednią formę terapii.

pasek

DRENAŻ LIMFATYCZNY I FIZJOTERAPIA OBRZĘKÓW

Każdy pacjent zmaga się z inną przypadłością. U każdego niezbędne jest inna forma pomocy i prowadzonej fizjoterapii. Jedni pacjenci zmagają się z uporczywymi bólami kręgosłupa lub kolan i potrzebna jest tu odpowiednia rehabilitacja. Jeszcze inni walczą z obrzękami nóg lub rąk. I tu konieczna jest odpowiednia fizjoterapia – terapia przeciwobrzękowa. W placówce Evital Rehabilitacja fizjoterapeuci ukończyli odpowiednie kursy i od lat terapia obrzęków zajmuje bardzo ważne miejsce. Każdy rodzaj obrzęku wymaga wiedzy na temat genezy jego powstania, odpowiedniego podejścia i działań ukierunkowanych na zmniejszenie obrzęków, stanów zapalnych, dolegliwości oraz poprawę funkcjonowania. W większości przypadków drenaż limfatyczny ma tu ważne zastosowanie gdyż aktywuje on układ limfatyczny. Jednocześnie jest to dla pacjenta bardzo przyjemny i relaksujący zabieg.

Właściwe postępowanie terapeutyczne w obrzękach to Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa. Obejmuje ona:

  • manualny drenaż limfatyczny
  • kompresjoterapię – bandażowanie oraz dobór odzieży kompresyjnej
  • terapię blizny
  • ćwiczenia oddechowe
  • ćwiczenia w kompresji

Placówka Evital rehabilitacja prowadzi terapię pacjentów z różnymi rodzajami obrzęków.

Więcej informacji: https://evitalrehabilitacja.pl/terapia-obrzekow/

Obecnie fizjoterapia jest bardzo rozwiniętą dziedziną. Każdy fizjoterapeuta chcący przeprowadzać skuteczną i efektywną fizjoterapię u pacjentów kończy wiele dodatkowych kursów i szkoleń co kierunkuje go na terapię określonej grupy schorzeń. Zupełnie odmienne podejście i inną formę leczenia należy zastosować u pacjenta ze skręconą kostką, inną w przypadku rehabilitacji pourazowej, jeszcze inną, w przypadku urazu kręgosłupa. Innym problemem jest ból stawów a innym rwa kulszowa. Zawsze najważniejsze jest indywidualne podejście do pacjenta i zaproponowanie mu konkretnej formy leczenia. Rozwój fizjoterapii pozwolił dziś radzić sobie z najbardziej nawet wymagającymi przypadkami. Nasz gabinet bardzo silnie ukierunkował się na terapię obrzęków. Każdy fizjoterapeuta wykonuje we właściwy sposób drenaż limfatyczny.

pasek

REHABILITACJA WARSZAWA BIELANY. REHABILITACJA KOBIET PO MASTEKTOMII I PO OPERACJACH PIERSI

Leczenie onkologiczne jest bardzo ciężkie dla pacjentów ze względu na występowanie wielu dolegliwości oraz pogorszenie sprawności. Na wiele z tych problemów ma rozwiązanie odpowiednia fizjoterapia. Również na takiej fizjoterapii skupiamy się w Evital Rehabilitacja.

Fizjoterapia onkologiczna kobiet po raku piersi to odpowiednia terapia, dostosowana do etapu leczenia. Zależnie od tego etapu szczególne znaczenie ma:

  • fizjoterapia pooperacyjna – niezależnie od rodzaju operacji (mastektomia, mastektomia z jednoczasową rekonstrukcją piersi, rekonstrukcja piersi odroczona lub operacja oszczędzająca piersi)
  • fizjoterapia po operacji a przed radioterapią
  • fizjoterapia po radioterapii
  • fizjoterapia obrzęków limfatycznych jeśli wystąpią

Każdy z etapów leczenia charakteryzuje się innym rodzajem dolegliwości, na które działamy odpowiednim rodzajem terapii. Dzięki odpowiedniej terapii można pozbyć się wielu dolegliwości bólowych, a także ograniczeń w zakresie aparatu ruchu i nie tylko. Kluczową formą jest tu masaż limfatyczny, drenaż limfatyczny, terapia manualna, dostosowana do pacjentów onkologicznych oraz ćwiczenia. Ważną rolę w powrocie do zdrowia odgrywa rehabilitacja onkologiczna – praca z fizjoterapeutą i wykorzystanie odpowiednich technik oraz ćwiczeń.

Więcej informacji: https://evitalrehabilitacja.pl/rehabilitacja-onkologiczna/

pasek

FIZJOTERAPIA WARSZAWA BIELANY – DRENAŻ PO LIPOSUKCJI

Wiele kobiet decyduje się na zabieg liposukcji. Aby była odpowiednia skuteczność bardzo ważne jest właściwe postępowanie fizjoterapeutyczne po zabiegu. W Evital Rehabilitacja zajmujemy się terapią po zabiegu liposukcji. W początkowym etapie konieczny jest manualny drenaż limfatyczny, który usprawni pracę układu limfatycznego. Dzięki temu pooperacyjny obrzęk szybciej ulegnie redukcji. Drenaż limfatyczny jest niezwykle skuteczny a jednocześnie bardzo przyjemny i relaksacyjny. W kolejnym etapie tworzą się zwłóknienia podskórne, które trzeba rozpracować. Służy temu delikatna terapia manualna tkanek. W okresie pooperacyjnym kobieta musi nosić odzież kompresyjną, która pomaga odprowadzić obrzęki a jednocześnie wymodelować ciało po zabiegu. Gojenie tkanek u każdej kobiety przebiega inaczej i należy odpowiednio dopasować fizjoterapię.

Więcej informacji: https://evitalrehabilitacja.pl/drenaz-po-liposukcji/

pasek

MASAŻ LECZNICZY

Masaż ciała to jedna z pozycji w naszej ofercie. W obecnych czasach większość osób jest przemęczonych, pracuje dużo a w dodatku w nieustannym stresie. Dla takich osób bardzo korzystne działanie ma masaż ciała.

Masaż leczniczy rozluźnia mięśnie, likwiduje napięcie mięśni i tkanek, zmniejsza się ból. Bardzo korzystnie działa na powięź oraz na inne tkanki. Przywraca odpowiednią elastyczność ścięgien i mięśni, poprawia ukrwienie a więc odżywienie poszczególnych struktur narządu ruchu. Dzięki temu przeciwdziała wielu chorobom. Nie dla wszystkich pacjentów konieczna jest terapia manualna, czasem warto zdecydować się na masaż!

Więcej informacji: https://evitalrehabilitacja.pl/masaz-warszawa/

pasek

WYBÓR FIZJOTERAPEUTY WARSZAWA BIELANY

Często pacjenci nie są pewni czy dany gabinet fizjoterapii wykonuje terapię w schorzeniu na które cierpią. Warto wtedy zadzwonić i upewnić się czy warto skorzystać z usług danej placówki. Warto tez sprawdzić samemu zakres usług danej placówki, aby dopasować do siebie konkretne rozwiązania i wtedy umówić się na wizytę, wybierając odpowiedni dla siebie termin. Dopasowanie konkretnych zabiegów do danego problemu, wybór fizjoterapeuty pomaga znaleźć odpowiednie formy terapii na konkretne przypadłości.

pasek

SZYBKA DIAGNOZA. BADANIE MANUALNE, PALPACYJNE

Jednym z kluczowych elementów fizjoterapii jest szybka i trafna diagnoza. Tylko bowiem dzięki niej fizjoterapeuta może dopasować odpowiednie leczenie. Każdy z działów fizjoterapii posiada swoje testy diagnostyczne i metody oceny. Również w naszej placówce, w dziedzinach, którymi się zajmujemy wykonujemy różne testy, badamy, oceniamy aby dopasować odpowiednią terapię i metody pracy. Zarówno ortopeda, jak i fizjoterapeuta potrzebują kluczowych elementów. Podstawą jest oczywiście wywiad z pacjentem. Następnie bardzo istotną rolę odgrywa badanie manualne. Bez względu na to, czy w grę wchodzi endokrynolog, kardiolog czy lekarz innej specjalizacji, diagnoza to rzecz najważniejsza. Tylko ta trafna jest w stanie dopasować leczenie, aby pacjent poczuł się lepiej, mogąc uporać się ze swoim problemem.

tel: +48 515 446 411
email: kontakt@evitalrehabilitacja.pl
Rudnickiego 3a lok 16 H

Zapisz się przez formularz kontaktowy

Call Now ButtonZadzwoń teraz