ul. Rudnickiego 3a lok 16 H Warszawa Bielany
ul Szaserów 102 Warszawa Praga

Masaż leczniczy

masaz leczniczy warszawa bielany

Czym jest masaż leczniczy

Masaż leczniczy w obecnych czasach nabiera coraz większego znaczenia. Żyjemy w stresie, w biegu, nie zwracając uwagi na delikatne sygnały jakie organizm nam wysyła. Często czujemy dolegliwości takie jak ból mięśni, nadmierne ich napięcie, lekkie mrowienie czy pieczenie. W większości przypadków jest to efektem przemęczenia i stresu, ale gdy takie sygnały będziemy bagatelizować może dojść do poważnych problemów, dysfunkcji naszego układu ruchu.

Dobrym środkiem zaradczym na ból i dolegliwości bólowe jest masaż leczniczy Warszawa. Łączy on w sobie wszystkie zalety masażu a jednocześnie dodaje do terapii wiedzę fizjoterapeuty na temat anatomii człowieka i występujących schorzeń. Forma masażu leczniczego znacząco ewaluowała wraz z rozwojem technik fizjoterapeutycznych.

pasek

CO TO JEST MASAŻ LECZNICZY?

Masaż leczniczy to połączenie różnych technik masażu, wpływających na rozluźnienie rozmaitych napięć i przeciążeń w naszym narządzie ruchu, będących przyczyną bólu. Taki masaż może wykonywać masażysta. Przy masażu leczniczym może być użyta oliwka co dodatkowo podnosi jego walory.

Masaż leczniczy wpływa na rozluźnienie mięśni, np. przykręgosłupowych, mięśni karku, szyi, lędźwi. Często dysfunkcja dotyczy struktur okołostawowych, np.  wokół bolesnego  barku, kolana lub łokcia. Przyczyna może tkwić w powięzi powierzchownej lub głębokiej a zaburzenia w ułożeniu powięzi powodują ból, stan zapalny lub złe ustawienie miednicy czy kręgosłupa. Masażysta lub masażystka będzie dobierać odpowiednio techniki masażu oraz siłę do osoby i do jej odczuć. Ponadto sposób wykonywania masażu leczniczego jest podyktowany anatomicznym położeniem pewnych struktur narządu ruchu. W czasie masażu leczniczego istotny  jest też kierunek pracy dłoni – czasem wzdłuż powięzi, czasem w poprzek włókien mięśniowych lub delikatnie w kierunku tułowia i węzłów chłonnych aby pobudzić układ krążenia, przede wszystkim układ limfatyczny. Masażysta, zanim zacznie masować weźmie pod uwagę wszystkie przeciwwskazania.

Masaż leczniczy może również przeprowadzić fizjoterapeuta. Wówczas przybiera bardziej formę zabiegu fizjoterapeutycznego.  Fizjoterapeuta rzadko kiedy użyje oliwki a wykonywane techniki będą miały bardziej formę terapii manualnej, mającej swoje źródło w zabiegach fizjoterapeutycznych.

Celem masażu leczniczego jest likwidacja bólu. Różna jest przyczyna tych dolegliwości bólowych, różne też są reakcje pacjenta, stan organizmu, wrażliwość na bodźce. W związku z tym konieczny jest indywidualny dobór technik i metod pracy. Masaż leczniczy stwarza taką możliwość, bo jest to szeroki wachlarz technik masażu i innych form technik manualnych do wyboru. Kiedyś masaż leczniczy był typowym masażem klasycznym „na oliwkę” a dziś, w związku z tym, że wiedza poszła znacząco do przodu, że fizjoterapeuci kończą kursy z metod manualnych – wplatają często techniki z terapii manualnej – od delikatnych technik osteopatycznych po dość mocne, wręcz bolesne techniki powięziowe.

pasek

DZIAŁANIE MASAŻU LECZNICZEGO

Masaż leczniczy działa bezpośrednio na skórę i na tkanki:

– rozluźnianie nadmiernie napiętych mięśni i powięzi,

– likwidacja zmian w tkankach, takich jak – stwardnienia, sklejenia powięzi,

– zmniejszanie bólu,

– przywrócenie elastyczności warstw powięzi,

– odżywienie wszystkich struktur, takich jak: ścięgna, brzuśce mięśni, więzadła, torebki stawowe

– normalizacja napięcia tych struktur

– poprawa ukrwienia

– poprawa przepływu limfy

To działanie lokalne ma jednak też znaczenie ogólne – na cały organizm:

– rozluźnienie organizmu – często ból jest z powodu podwyższonego napięcia mięśniowego

– redukcja stresu i napięcia

– odruchowe działanie na układ nerwowy – a przez to na narządy wewnętrzne

–  działanie na cały układ krwionośny i limfatyczny

– normalizacja napięcia mięśni i powięzi

pasek

NA JAKIE BÓLE POMAGA MASAŻ LECZNICZY?

Masaż leczniczy w Warszawie to terapia na wiele schorzeń:

– ból kręgosłupa – zarówno ból karku, szyi jak i lędźwi,  gdy zaburzona jest  ruchomość kręgów

– bóle stawów – kolan, barków, łokci, bioder i innych

– schorzenia kręgosłupa

– urazy i kontuzje – skręcenia, zwichnięcia, złamania, stłuczenia

– zmiany przeciążeniowe krążka miedzykręgowego, mięśni, struktur okołostawowych

– stany zmęczeniowe, np. siedzącą pracą przed komputerem i czujesz, że boli Cię kręgosłup

– choroby reumatyczne, sztywność stawów

– zaniki mięśni

pasek

MASAŻ LECZNICZY – FORMY

Ze względu na różne potrzeby i wskazania masaż leczniczy może przybierać różne formy:

 • Masaż leczniczy „tradycyjny”, czyli klasyczny – masaż z użyciem oliwki do ciała, zawierający chwyty takie jak rozcieranie, ugniatanie, głaskanie. Bardzo  korzystnie wpływa na nas, ma mnóstwo pozytywnych walorów. Cechuje go praca globalna, całościowa a więc wpływa na całe nasze ciało, na rozluźnienie i relaks. Jest szczególnie pomocny osobom, które są zestresowane, napięte, w czasie pracy wiele godzin spędzają siedząc i pracując przed komputerem. Ból, który Ci dokucza jest pewnie mięśniowy i jest to dobra alternatywa by w szybki i przyjemny sposób sobie pomóc.
 • Masaż leczniczy, ale z przewagą terapii powięziowej – gdy fizjoterapeuta zadecyduje, że Twój ból wynika z zaburzeń w układzie powięziowym. Są to dystorsje powięziowe, mające formę sklejeń, rozwarstwień powięzi czy nawet przepukliny powięziowej. W naszym gabinecie fizjoterapeuci rozróżnią jaka jest geneza problemu i odpowiednio dopasują sposoby pracy. Masaż leczniczy z terapią powięziową będzie dość mocnym, konkretnym zabiegiem, u niektórych osób wręcz bolesnym.
 • Masaż leczniczy, ale o charakterze masażu tkanek głębokich – gdy masażysta lub  fizjoterapeuta odkryje, że przyczyna bólu tkwi w nierównym napięciu mięśni. Przeprowadzi wówczas diagnozę, która struktura anatomiczna (mięsień, powięź, staw) uległa dysfunkcji i należy ją pewnymi chwytami odblokować. Masażysta będzie wykonywać masaż, ale przy okazji będzie zalecać Ci wykonywanie jakiś ćwiczeń aby poprawiła się ruchomość Twoich stawów.
 • Masaż leczniczy, będący połączeniem masażu i technik osteopatycznych – czasem przyczyna tkwi w nieprawidłowej pracy narządów wewnętrznych i należy odpowiednią terapią osteopatyczną lub wisceralną zrównoważyć pracę narządów wewnętrznych. Będzie to systematycznie łagodzić ból.
 • Masaż segmentarny – gdy masażysta będzie masować Twój grzbiet, każdy chwyt ma wpływ nie tylko na kręgosłup ale również na narządy wewnętrzne. Delikatny ucisk struktur na poszczególnych partiach ciała wpływa też na układ krążenia. Gdy masowana jest kończyna delikatny masaż leczniczy Warszawa to jednocześnie drenaż limfatyczny.

pasek

MASAŻ LECZNICZY – ZALETY

Warto dbać o swoje zdrowie, o kondycję swojego organizmu. Jeśli regularnie likwidujemy przyczynę dolegliwości, ból nie nawarstwia się i nie ogranicza nas. A przecież o to chodzi byśmy mogli normalnie funkcjonować, pracować oraz uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Dlatego warto skorzystać z masażu leczniczego, aby pozbyć się dolegliwości bólowych w całkiem miły sposób, zyskując jednocześnie odprężenie.

Jakich korzystnych efektów zdrowotnych możemy się jeszcze spodziewać po skorzystaniu z masażu leczniczego:

 • Rozluźnienie mięśni
 • Poprawa elastyczności tkanek – ścięgien, powięzi, mięśni
 • Lepsza ruchomość stawów
 • Poprawa ukrwienia tkanek
 • Usprawnienie odpływu chłonki
 • Psychiczne rozluźnienie
 • Likwidacja restrykcji powięziowych
 • Normalizacja pracy narządów wewnętrznych
 • Relaks i odstresowanie

Jak widać masaż leczniczy to mnóstwo zalet dla zdrowia. Można z niego również korzystać jako profilaktyka różnych problemów zdrowotnych. Systematyczna praca z ciałem, poprawa jego kondycji to profilaktyka wielu chorób. Pacjenci, szukając rozwiązania na swoje dolegliwości bólowe decydują się na zabiegi fizykoterapeutyczne, takie jak pole magnetyczne, laser, elektroterapię. Zabiegi te, odpowiednio wykonane mają swoje zalety, ale nigdy nie pomogą tak bardzo jak masaż leczniczy. Masaż leczniczy, zarówno ten klasyczny, wykonywany z użyciem oliwki do ciała jak i mający formę terapii manualnej to indywidualna praca z ciałem ludzkim, z jego tkankami. Masażysta wyczuje spięcia i stwardnienia na mięśniach i innych tkankach. Są to miejsca, które są przyczyną bólu. Odpowiedni dobór technik masażu leczniczego i metod pracy zapewni Ci ulgę w bólu i doskonałą regenerację. Masaż leczniczy w Warszawie pomoże Ci wyeliminować wiele problemów w obrębie narządu ruchu. W naszej placówce możemy Ci oferować masaż leczniczy na różne schorzenia. Umów wizytę i poczuj jak poprawia się Twoje samopoczucie i sprawność.

Zapraszamy do Evital Rehabilitacja. 

tel: +48 515 446 411
email: kontakt@evitalrehabilitacja.pl
Rudnickiego 3a lok 16 H

Zapisz się przez formularz kontaktowy

Call Now ButtonZadzwoń teraz