ul. Rudnickiego 3a lok 16 H Warszawa Bielany
ul Szaserów 102 Warszawa Praga

MASAŻ LECZNICZY – JAK WALCZYĆ Z UPORCZYWYM BÓLEM PLECÓW?

MASAŻ LECZNICZY – JAK WALCZYĆ Z UPORCZYWYM BÓLEM PLECÓW?

Ból pleców jest niezwykle uciążliwy i męczący. Powoduje dyskomfort, ogranicza aktywność, wpływa znacząco na nasze życie. W większości przypadków przyczyną takiego bólu jest pozycja siedząca, a taką przyjmujemy zarówno w pracy biurowej, jadąc samochodem czy odpoczywając z książką w fotelu. Jeśli pozycji tej towarzyszą dodatkowo złe nawyki, odcinek lędźwiowy daje o sobie znać, a kręgosłup jest niezwykle mocno obciążony. W takich przypadkach masaż leczniczy w Warszawie na Bielanach, wykonywany przez doświadczonych specjalistów, jest w stanie ulżyć w cierpieniu, likwidując napięcie mięśniowe i pozbywając się wszelkich bólów w obrębie pleców. Dobry fizjoterapeuta z Warszawy jest w stanie tak dopasować rodzaj masażu, aby konkretnemu pacjentowi pomóc normalne funkcjonować – bez bólu i bez jakichkolwiek ograniczeń.

pasek

Jak dopasować technikę masażu do konkretnego rodzaju i miejsca bólu?

Jednym z kluczowych elementów, na jakie należy zwrócić uwagę i który odgrywa wartość nadrzędną, jest indywidualne podejście do pacjenta. W zależności bowiem od miejsca bólu i intensywności doznań, należy dopasować konkretną technikę masażu i siłę nacisku, tak, aby pomóc pacjentowi, a nie spowodować jeszcze większych dolegliwości i problemów.

Odpowiednia fizjoterapia na Bielanach, prowadzona jest przez doświadczonego fizjoterapeutę, który wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, jest w stanie wspomóc cały proces fizjoterapii. Wykonując masaż leczniczy kręgosłupa i okolic, które mają wpływ na ustawienie miednicy, można znacząco wpłynąć na poprawę jakości życia bez bólu i jakichkolwiek ograniczeń.

pasek

Jak powinien wyglądać masaż leczniczy?

Tak, jak wspomnieliśmy na początku, w każdym przypadku masaż leczniczy wygląda nieco inaczej, w zależności od wielu czynników, które dotyczą konkretnego pacjenta. Przed przystąpieniem do masażu istotne znaczenie ma wywiad z pacjentem, jak również i badanie mobilności kręgosłupa. W trakcie wywiadu fizjoterapeuta z Bielan musi dowiedzieć się, jaki rodzaj pracy pacjent wykonuje, czy jest osobą aktywną, jaką pozycję przyjmuje podczas snu. Pacjent powinien poinformować również fizjoterapeutę o wszelkich przebytych urazach, zabiegach i operacjach. Im więcej zbierze on informacji, tym łatwiej będzie mu zastosować daną technikę masażu, która to pozwoli przynieść zamierzone efekty.

Wśród dostępnych technik masażu, wyróżnić możemy między innymi:

  • masaż klasyczny
  • masaż punktów spustowych
  • masaż tkanek głębokich

W każdym przypadku technika masażu dobierana jest indywidualnie do każdego z pacjentów, z uwzględnieniem przede wszystkim siły i intensywności samego masowania. Jeśli u pacjentów występują stany podostre lub pojawiają się duże bóle, taki masaż leczniczy powinien być nieco bardziej delikatny i wykonywany z wyczuciem. Jeśli jednak pojawiają się stany przewlekłe, wtedy może on przyjąć formę bardziej intensywną. Kluczowe tutaj znaczenie ma regularność. Jeśli fizjoterapeuta w Warszawie na Bielanach ma okazać się pomocą w uśmierzaniu bólu, należy z takich form masażu korzystać regularnie, średnio 2 – 3 razy w tygodniu, a wtedy na pewno w szybkim czasie efekty będą mogły być zauważalne.

pasek

Jakie są zalety fizjoterapii w obrębie masażu leczniczego?

Nie ma wątpliwości, iż dobra fizjoterapia na Bielanach w formie masażu leczniczego, może przynieść wiele korzyści wszystkim tym pacjentom, którzy borykają się z uporczywymi i uciążliwymi bólami pleców. Dla jednych taka forma współpracy z fizjoterapeutą jest kluczowa, szczególnie, gdy pacjent zmaga się z różnego rodzaju problemami z obrębie narządu ruchu. Bardzo często występującym problemem jest skolioza, dlatego też pod okiem czujnych specjalistów można otrzymać profesjonalne leczenie skoliozy w Warszawie, z wykorzystaniem najlepszych sprzętów i nowoczesnych technologii. Ponadto, przy siedzącym trybie życia, przy dużej aktywności, która obciąża kręgosłup, przy innych problemach związanych z narządem ruchu i przy bólach pleców, jak najbardziej fizjoterapia w Warszawie na Bielanach, okaże się być dla każdego bardzo dobrym wyborem.

tel: +48 515 446 411
email: kontakt@evitalrehabilitacja.pl
Rudnickiego 3a lok 16 H

Zapisz się przez formularz kontaktowy

Call Now ButtonZadzwoń teraz