ul. Rudnickiego 3a lok 16 H Warszawa Bielany
ul Szaserów 102 Warszawa Praga

Łokieć tenisisty – objawy i leczenie

łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty jest schorzeniem stawu łokciowego, powstałym w wyniku przeciążeń mięśni prostujących nadgarstek i palce dłoni. Rzadko występuje u tenisistów, a najczęściej pojawia się u osób pracujących za biurkiem lub fizycznie (np. murarzy, tynkarzy, malarzy), które do pracy używają rąk.

pasek

Łokieć tenisisty przyczyny

Łokieć tenisisty powstaje zazwyczaj powoli. W wyniku powtarzania ruchów nadmiernego wyprostu stawu nadgarstkowego i palców, dochodzi do mikrourazów układu mięśniowo-powięziowego w okolicach przyczepów bliższych grupy prostowników, w konsekwencji do powstania stanu zapalnego okolicy łokcia. Łokieć tenisisty objawia się bólem i ograniczeniem ruchomości zarówno w stawie łokciowym jak i stawach dłoni (np. ciężko jest podnieść kubek z herbata, nalać wodę z butelki, otworzyć drzwi czy po prostu uścisnąć dłoń).

pasek

Łokieć tenisisty objawy

Ból przy łokciu tenisisty, może być ostry, punktowy, kłujący w okolicy bocznej łokcia lub piekący i ciągnący wzdłuż przedramienia (od dłoni do łokcia). Najczęściej pojawia się ból, który jest łączony.

 

W gabinetach Evital Rehabilitacja, do leczenia łokcia tenisisty wykorzystujemy głównie terapię manualną, opartą na technikach powięziowych powierzchownych i głębokich, masaż, a także falę uderzeniową, terapię wisceralną (narządów wewnętrznych) oraz elementy akupunktury.

W celach prewencyjnych łokcia tenisisty, uczymy ćwiczeń rozciągających, relaksujących (np. oddechowych), prawidłowej ergonomii pracy (postawy ciała, ustawiania dłoni przy pracy na komputerze), polecamy gadżety zapobiegające powstawaniu łokcia tenisisty.

Zapraszamy. 😊

Ewa Włodarczyk

tel: +48 515 446 411
email: kontakt@evitalrehabilitacja.pl
Rudnickiego 3a lok 16 H

Zapisz się przez formularz kontaktowy

Call Now ButtonZadzwoń teraz