ul. Rudnickiego 3a lok 16 H Warszawa Bielany
ul Szaserów 102 Warszawa Praga

KIEDY NIEZBĘDNY JEST MASAŻ LECZNICZY?

masaż leczniczy warszawa

Z pomocy fizjoterapeutów korzysta wielu ludzi. Wśród dostępnych usług, jedną z najczęściej wybieranych jest masaż leczniczy w Warszawie na Bielanach. Stanowi on jedną z technik masażu, która ma na celu pomóc uporać się z bólem, z dyskomfortem czy ograniczeniem. Poprzez odpowiednio przeprowadzony masaż, usprawnia się przepływ krwi, co ma znaczący wpływ na pobudzenie organizmu do wytwarzania endorfin, które to z kolei działają przeciwbólowo, jak również i rozluźniająco. Ponadto, taka forma masażu leczniczego, pozwala rozluźnić spięte mięśnie, jak również i wspomóc odpowiedni proces regeneracji po kontuzji.

Kiedy więc należy udać się do gabinetu fizjoterapeutycznego? W którym momencie odpowiednia rehabilitacja z zastosowaniem masażu leczniczego okaże się być kluczowa? Z pewnością w każdym momencie, w którym pojawia się ból, ograniczenie chodzenia, ograniczenie ruchów czy jakiekolwiek inne niepokojące objawy. Jeżeli w grę wchodzi masaż leczniczy Warszawa Bielany, to bez wątpienia godnym uwagi miejscem będzie EVITAL Rehabilitacja, które skupia najlepszych fizjoterapeutów, jacy bez wątpienia są w stanie poradzić sobie z każdym problemem, z którym tylko zgłosi się pacjent.

pasek

Na czym polega masaż leczniczy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystko uzależnione jest od problemu, nad jakim fizjoterapeuta musi popracować. W klasycznym masażu leczniczym wykorzystuje się między innymi takie techniki, jak ugniatanie, rozcieranie czy oklepywanie. Można jednak zastosować i masaż leczniczy segmentarny, który to składa się z odpowiednich chwytów, mających na celu rozciągnięcie danych partii mięśniowych czy też poradzenie sobie z zablokowanymi miejscami na ciele. Ponadto, ze względu na miejsce, w którym taki rodzaj masażu ma być przeprowadzony, wyróżnić możemy ten najbardziej popularny masaż kręgosłupa, ale także leczniczy masaż stóp czy w przypadku konkretnych kontuzji – masaż kończyn dolnych lub kończyn górnych.

Bez wątpienia skuteczność takiej formy masażu jest naprawdę bardzo duża, ale tylko wtedy, gdy wykonywana jest ona przez osobę posiadającą wiedzę, doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje. Tylko bowiem w ten sposób będzie ona w stanie wspomóc proces leczenia i rehabilitacji, a nie doprowadzić do jeszcze większych kontuzji. Z pomocą specjalistów powrót do sprawności i normalnego życia jest jak najbardziej możliwy.

pasek

Masaż leczniczy kręgosłupa

Najbardziej popularnym rodzajem masażu leczniczego w Warszawie na Bielanach jest masaż kręgosłupa. Skierowany jest on przede wszystkim do tych osób, które borykają się z jego bólami. Najczęściej problemem ludzi jest rwa kulszowa, która nieodpowiednio leczona może uniemożliwić codzienne wykonywanie czynności. Jakie są więc przyczyny bólów kręgosłupa? Co powoduje, że ten nie jest w stanie spełniać swoich zadań tak, jak powinien? Najczęściej występującą przyczyną są przeciążenia, spowodowane na przykład zbyt intensywnymi treningami lub rodzajem wykonywanej pracy. Występować mogą jednak i bóle związane z wadami postawy, z siedzącym trybem życia, z nadwagą i otyłością, a także i z długotrwałym stresem. W żadnym wypadku nie można takich problemów bagatelizować, bowiem nieleczone, doprowadzają do jeszcze większych kontuzji. Wybierając masaż leczniczy Warszawa Bielany, uzyskać można kompleksową pomoc i opiekę, dzięki której powrót do pełnej sprawności, jak najbardziej będzie możliwy.

pasek

Czy warto iść na masaż leczniczy?

Oczywiście, że tak. Fizjoterapeuci, wykonujący masaż leczniczy dokładają wszelkich starań, aby móc pomóc swoim pacjentom uzyskać komfort życia i uporać się z bólami, które bardzo często powodują ograniczenia w życiu codziennym. Poprzez serię przeprowadzonych zabiegów, z każdą kontuzją można sobie bez problemu poradzić, a wszelkie pojawiające się bóle, można znacząco ograniczyć lub całkowicie wyeliminować. Grunt to wybrać najlepszych fizjoterapeutów, a takich z pewnością można spotkać w EVITAL Rehabilitacja.

tel: +48 515 446 411
email: kontakt@evitalrehabilitacja.pl
Rudnickiego 3a lok 16 H

Zapisz się przez formularz kontaktowy

Call Now ButtonZadzwoń teraz