ul. Rudnickiego 3a lok 16 H, 01-858 Warszawa

JAK WYGLĄDA MASAŻ KOBIDO?

masaz-kobido

Kobiety oszalały na jego punkcie. Stał się on fenomenalnym odkryciem, który nie bez powodu określany jest mianem niechirurgicznego liftingu twarzy. Masaż kobido, bo o nim właśnie mowa, stanowi formę intensywnego masażu twarzy, szyi, dekoltu i głowy, który działa na głębokie struktury skóry. Przy regularnych zabiegach, pozwala on wzmocnić skórę, intensywniej ją odżywić, spłycić zmarszczki, podnieść owal twarzy oraz nadać jej świeży i zdrowy wygląd.

Kluczowe znaczenie w masażu kobido jest pewien schemat, kolejność wykonywania technik, jego przebieg ma określone reguły. I choć w medycynie chińskiej znany jest od dziesiątek lat, w Polsce praktykowany jest od niedawna.

Poprzez odpowiednie ruchy, kobido pozwala z jednej strony zrelaksować się i odprężyć, z drugiej z kolei strony pobudzić skórę i zmobilizować ją do zwiększonej produkcji składników, dzięki którym możliwy jest naturalny efekt liftingu. W naszym gabinecie masaż kobido w Warszawie wykonywany jest przez wyszkolonych w tym zakresie specjalistów którzy dzięki wykorzystywaniu wielu technik, uzyskują szereg płynących z takiej formy masowania korzyści. Na co więc wpływa? Jakie są jego zalety i co istotne, czy skóra faktycznie bez ingerencji chirurgicznej może wyglądać bardziej młodo i świeżo?

pasek

Przebieg masażu kobido

Masaż kobido w Warszawie, to jedna z usług jaką oferujemy. Składa się on z kilku etapów, które powinny być wykonywane jeden po drugim. Jakie są poszczególne jego kroki?

  1. demakijaż
  2. głęboki masaż relaksujący
  3. drenaż limfatyczny
  4. lifting twarzy
  5. akupresura

Na początku wykonujemy masaż karku, który znacząco wpływa między innymi na postawę oraz poprawę krążenia krwi w skórze, co dalej ma ogromne znaczenie w jej regeneracji. Masaż powinien przyjąć formę łagodną, tak aby osoba masowana mogła się odprężyć i zrelaksować. W ten sposób likwidujemy napięcie mięśniowe i gromadzący się stres. Następnym krokiem jest kluczowy masaż głęboki, który jest bardziej intensywny i tutaj następuje stymulowanie skóry do regeneracji i do produkcji kolagenu. Następnym krokiem jest drenaż limfatyczny. Jego zadaniem jest działanie na układ chłonny. W ten sposób redukuje się obrzęki, jak również poprawia motorykę tego właśnie układu. Istotne znaczenie mają powolne ruchy okrężne, obrotowe, jak również i pompujące. Głównym założeniem tego etapu w masażu kobido jest przywrócenie fizjologicznego drenażu tkankowego, ale również i stworzenie jak najlepszych warunków do tego, by nastąpiła regeneracja układu limfatycznego. I całość obowiązkowo skończyć musi akupresura.

pasek

Korzyści wynikające z masażu kobido?

Wiele jest korzyści, które może zapewnić profesjonalny masaż kobido w Warszawie. Jest to doskonała forma relaksu i odprężenia. W naszych tkankach, mięśniach kumulujemy mnóstwo napięcia i stresu a masaż kobido doskonale je niweluje. I choć sama forma masażu jest dość intensywna, to jednak przynosi ona ogromną przyjemność osobom, które się na nią decydują. Warto zaznaczyć, iż taki masaż kobido ma również ogromne znaczenie także w kwestii uwalniania z organizmu wszelkich toksyn. Co jeszcze? Na pewno dużą zaletą jest pobudzenie pracy nerwów, mięśni, jak również i samej skóry, dzięki czemu można uzyskać naturalny lifting – a więc młodszy wygląd, lepszą kondycję skóry, mniej zmarszczek. Czyż można więc chcieć czegoś więcej?

pasek

Masaż kobido – wskazania i przeciwwskazania

Taka forma masażu skierowana jest przede wszystkim do tych wszystkich osób, które bez pomocy skalpela pragną wyglądać młodziej. Sprawdza się on przede wszystkim u tych osób, u których występuje wiotka skóra, a więc widoczny brak jej ujędrnienia, a także napięcie mięśniowe w obrębie głowy i szyi. Często towarzyszy temu stres, który można zredukować poprzez relaks i odprężenie.

W wyniku masażu następuje spłycenie zmarszczek, poprawa jędrności i koloru skóry. A czy każdy może zdecydować się na masaż kobido w Warszawie? Istnieją przeciwwskazania, przy których nie zaleca się jego wykonywania. I tak, nie powinno się go robić u osób z wysoką temperaturą, ze stanami zapalnymi skóry, z ranami i otarciami, a także i z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym.

Jeśli chcesz zadbać o swój promienny wygląd i jednocześnie zyskać chwilę relaksu – zapraszamy na masaż Kobido 😊

tel: +48 515 446 411
email: kontakt@evitalrehabilitacja.pl
Rudnickiego 3a lok 16 H

Zapisz się przez formularz kontaktowy

Call Now ButtonZadzwoń teraz