ul. Rudnickiego 3a lok 16 H, 01-858 Warszawa

Fizjoterapia estetyczna

fizjoterapia estetyczna warszawa

Fizjoterapia estetyczna to nowy dział fizjoterapii. Rozwija sie równolegle z postępem medycyny estetycznej. Ma podobne cele – poprawa urody, jędrności skóry i przeciwdziałanie  starzeniu się. Idealna dla osób, które chcą korzystać z bezpiecznych i nieinwazyjnych metod dbania o swoje ciało. Fizjoterapeuci mają bardzo dobre wyczucie tkanek, elastyczności skóry, miejsc zwłóknień i zgrubień, dlatego techniki manualne i masaże, które wykonują mają dużą skuteczność. Dzięki temu pacjenci mogą poczuć się atrakcyjnie i komfortowo!

Jakie usługi oferujemy z zakresu fizjoterapii estetycznej?

1. Zabiegi antycellulitowe (fizjoterapia estetyczna)

Cellulit to dość powszechny problem wśród kobiet – zarówno wśród szczupłych jak i otyłych. Ten charakterystyczny efekt „pomarańczowej skórki” widoczny jest na udach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Cellulit jest efektem powstawania zwłóknień tkanki łącznej wokół komórek tłuszczowych oraz powiązanym z tym zaburzeniem cyrkulacji krwi i limfy.  Powoduje on niezadowolenie wśród kobiet, ponieważ każda kobieta marzy o gładkiej i jędrnej skórze nóg, ramion, brzucha. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom wykonujemy zabiegi antycellulitowe, dbając należycie o ich jakość i skuteczność.

Zabiegi antycellulitowe falą uderzeniową

Należą do najbardziej skutecznych metod walki z cellulitem. Efekty działania potwierdzone są badaniami naukowymi.  Wykonywane są za pomocą urządzenia, bazującego na wykorzystaniu fal akustycznych, które generują powstanie fal mechanicznych. Te penetrują tkankę i przenoszą do niej swoją energię. Dochodzi do wibracji w tkance łącznej, co  wpływa na rozluźnienie nieelastycznych włókien i rozbijanie tkanki tłuszczowej. Wibracja wspomaga także naturalny drenaż limfatyczny.

Efekty terapii fala uderzeniową (akustyczną):

 • gładka skóra – bodziec fali akustycznej rozbija podskórne zwłóknienia oraz komórki tłuszczowe;
 • napięta i jędrna skóra oraz tkanka podskórna – po zabiegu falą uderzeniową wzrasta produkcja kolagenu i elastyny oraz nasila się metabolizm tkankowy;
 • zmniejszenie obwodów – fala uderzeniowa rozbija komórki tłuszczowe i uwalnia je do krwioobiegu, co przy połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej;
 • redukcja obrzęków – fala uderzeniowa poprawia cyrkulację krwi i limfy oraz wpływa na tworzenie nowych naczyń krwionośnych a także limfatycznych. Tkanka jest lepiej ukrwiona i odżywiona. Zabieg falą uderzeniową zapewnia też drenaż limfatyczny, dzięki czemu odpływają toksyny z tkanek;
 • spłycenie rozstępów, blizn i nierówności – rozbijane są stare włókna a na ich miejsce budują się nowe.
terapia falą uderzeniową w Evital

Zabiegi falą uderzeniową znacząco wpływają na poprawę wyglądu skóry i tkanki podskórnej. Spróbuj i obserwuj poprawę jak zmienia się Twoje ciało, nabiera smukłych kształtów, skóra staje się bardziej napięta, jędrna, wygładzona. Ciesz się zadbanym ciałem!

Masaż bańką chińską

to bardzo skuteczny rodzaj masażu mający szerokie zastosowanie. Jednym z nich jest działanie antycellulitowe. W masażu tym używa się gumowej bańki, która próżniowo zasysa skórę i znajdujące się pod nią tkanki.

Jaki jest wpływ masażu bańką chińską na nasze ciało:
 • likwiduje zwłóknienia pod skórą;
 • rozbija złogi oraz komórki tłuszczowe;
 • przywraca sprężystość tkanek, stymuluje produkcję kolagenu;
 • poprawia metabolizm tkankowy;
 • usprawnia krążenie krwi i limfy
Co daje nam masaż bańką chińską?
 • redukcję tkanki tłuszczowej;
 • zmniejszenie rozstępów;
 • poprawę elastyczności i napięcia skóry;
 • poprawę jędrności tkanki podskórnej.

Masaż ręczny modelujący / ujędrniający / odchudzający

Modelujący masaż, który wykonujemy pozwoli Ci na poprawę sylwetki oraz stanu skóry. Działanie masażu polega na intensywnym rozpracowaniu tkanek na udach, łydkach, biodrach, pośladkach, brzuchu, ramionach. Dzięki temu następuje redukcja złogów i zwłóknień.

Jednocześnie poprawa ukrwienia sprzyja lepszemu odżywieniu tkanek, dostarczeniu do skóry składników odżywczych a odprowadzenie produktów przemiany materii oraz toksyn. . Przywraca sprężystość tkankom i warstwom powięziowym.

Masaż ma działanie odchudzające, redukujące obwody, ale najlepiej gdy połączony jest jeszcze z dietą oraz ćwiczeniami!

Powoduje bowiem uwolnienie komórek tłuszczowych z tkanek. Aby się ich pozbyć potrzeba je spalić.

Techniki wykorzystywane w masażu odchudzającym dopasowane są indywidualnie do osoby poddawanej zabiegowi.

2. MASAŻ TWARZY KOBIDO – JAPOŃSKI LIFTING TWARZY

Masaż Kobido

Masaż twarzy Kobido wywodzi się z Japonii. Jest świetną alternatywą zabiegów z medycyny estetycznej. Techniki tego masażu docierają do wszystkich warstw tkanek na twarzy – skóry, powięzi, przyczepów i przebiegu mięśni, uruchamiają przepływ chłonki a wszystko odbywa się w sposób bezbolesny.

Osoby po masażu Kobido czują się zrelaksowane, odprężone przy jednoczesnym liftingującym efekcie tego masażu!

Masaż Kobido zawiera kilka etapów, dzięki którym działanie tego masażu jest tak szerokie. Każdą z części charakteryzuje określona sekwencja złożonych ruchów i technik, spełniających pewne zadania.

Masaż kobido zawiera:

Efekty masażu kobido:

Przeciwskazania do kobido:

zapraszamy

Masaż Kobido

3. Ujędrniający masaż twarzy i szyi (fizjoterapia estetyczna)

Ujędrniający masaż twarzy i szyi  to nasza perełka! Szczycimy sie jego efektami a techniki ciągle udoskonalamy! Stanowi swietną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów z medycyny estetycznej lub jest po prostu świetnym jej uzupełnieniem. Masaż twarzy, który wykonujemy pozytywnie wpływa na wygląd naszej cery, wyraźnie ją odmładzając! Masaż ten,to praca na tkankach głębokich, na wszystkich warstwach – skórze, tkance podskórnej, powięzi powierzchownej i głębokiej, na mięśniach i ścięgnach a nawet okostnej! Tylko taki masaż twarzy dotyczy absolutnie wszystkich tkanek i uwzględnia procesy starzenia wszędzie. Poprzez tak kompleksowy zabieg, uzyskujemy poprawę owalu twarzy, spłycenie zmarszczek, rozluźnienie napiętych mięśni mimicznych, poprawę ukrwienia oraz likwidację oznak zmęczenia na twarzy. Osoby, które decydują sie na ten masaż chcą kompleksowo a jednocześnie nieinwazyjnie zadbać o swój wygląd. Za pomocą masażu twarzy i szyi jesteśmy w stanie zapobiegać zmarszczkom bądź maksymalnie je spłycić. Dlatego jest to jednocześnie masaż przeciwzmarszczkowy czy liftingujący!
Odmładzający masaż twarzy, który wykonujemy  należy do fizjoterapii estetycznej, polega na dość intensywnym opracowaniu skóry i tkanek podskórnych.
 
 

Masaż zaczynamy od dekoltu i okolicy obojczyków, ponieważ są to miejsca, w których powstają zwłóknienia. Utrata elastyczności tkanek w tych miejscach determinuje powstanie zmarszczek na twarzy. Następnie opracowujemy szyję i zmarszczki na niej i dopiero przechodzimy na twarz. Szczególnej uwadze poddawane są okolice, w których wytworzyły się zmarszczki: 

 • Pionowe linie między brwiami;
 • Tzw. “kurze łapki”;
 • Opadające lub zapadnięte policzki;
 • Poziome zmarszczki na czole;
 • Bruzda nosowo-wargowa;

4. Terapia po zabiegach liposukcji

Liposukcja jest dość inwazyjnym zabiegiem i niesie za sobą ryzyko powikłań. Wiele kobiet z obrzękiem lipidowym decyduje się na nią, gdy inne metody czy zabiegi nie przynoszą zadowalającego efektu. Zabieg ten jest niestety obarczony  ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.  Aby im zapobiec oraz by uzyskać jak najlepszy efekt, po wykonanej liposukcji wskazana jest odpowiednia fizjoterapia:

 • Opracowanie blizn;
 • Opracowanie powięzi powierzchownej w celu odzyskanie jej sprężystości;
 • Masaż manualny;
 • Manualny drenaż limfatyczny;
 • Aquavibron – masaż wibracyjny.
fizjoterapia-po-liposukcji

Właściwie wykonany masaż ciała po liposukcji i drenaż limfatyczny pomogą aktywnie i wydajnie zregenerować się tkankom po zabiegu. Przyspieszy to obkurczanie się skóry, poprawę jej elastyczności. Ponadto bardzo ważne jest zastosowanie drenażu limfatycznego, dzięki któremu odpłynie z tkanek nadmiar limfy, zredukuje sioę brzęk pozabiegowy.

 

 

Po zabiegach liposukcji jest jeszcze problem rozciągniętej skóry, tak jakby jej było za dużo. Opracowanie manualne, masaż poprawiają stan skóry, jej sprężystość. Sprawiaja, że skóra staje się napieta.
Zapraszamy!
 1. Manualny Drenaż limfatyczny
W Evital Rehabilitacja w ramach fizjoterapii wykonujemy manualny drenaż limfatyczny. Wykonujemy go zarówno w ramach zabiegów z fizjoterapii ze względów estetycznych, jak i w czasie terapii przeciwobrzękowej. Manualny Drenaż Limfatyczny, często zwany masażem limfatycznym przyspiesza odpływ limfy z tkanek. W związku z tym, jeśli wykonany jest po mocniejszym zabiegu powoduje oczyszczenie tkanki podskórnej z toksyn, martwych komórek, złogów i elementów rozwłóknienia tkanki. Panie bardzo często wykonują go ze względów estetycznych, gdyż wpływa on na elastyczność i wygląd skóry.
Drenaż limfatyczny ma szerokie zastosowanie u osób z obrzękami. Wspomaga bowiem pracę układu limfatycznego, dzięki czemu redukuje zastoje chłonki. Osoby, które mają spuchnięte nogi po zabiegu drenażu limfatycznego czują lekkie nogi.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o likwidowaniu obrzęków zajrzyj do naszego wpisu na blogu na ten temat. Ponadto techniki, stosowane w drenażu limfatycznym (masażu limfatycznym) są bardzo delikatne, finezyjne, dzięki czemu jest on wspaniałym relaksem i odprężeniem. Drenaż limfatyczny niweluje stres, uspokaja. Ma wiele cudownych walorów. Jest on rodzajem masażu, który każdy choć raz powinien spróbować!
manualna terapia blizn pooperacyjnych
 1. Manualna terapia blizn pooperacyjnych
Mobilizacja blizn jest bardzo ważnym elementem fizjoterapii. To forma wspomagająca w medycynie estetycznej. Niezależnie od tego, czy był to zabieg wymiany stawu biodrowego, stawu kolanowego, operacja łąkotki, barku lub po zerwaniu więzadła krzyżowego kolana należy poddać się terapii blizny. Tkanka w miejscu zrostu jest zdecydowanie grubsza i bardziej sztywna a warstwy powięzi utraciły elastyczność i przesuwalność. Może to być powodem ograniczonego zakresu ruchu jak również powstania zaburzeń czucia – braku czucia lub przeczulicy. Oczywiście blizny na skórze mogą również powodować problemy natury estetycznej. Na szczęście istnieją sposoby pomagające w powrocie prawidłowego stanu.
Na czym polega mobilizacja blizn?
Mobilizacja blizn, czasami określana też  jako masaż blizny ma na celu przebudowę tkanki bliznowatej w celu przywrócenia jej naturalnej mobilności i elastyczności. Podczas leczenia można zastosować kilka technik, aby uelastycznić bliznę i umożliwić przebudowę i odnowę tkanek. Wspomagająco działa też kinesiotaping, który zazwyczaj stosujemy po manualnym opracowaniu blizny. Bardzo ważna jest terapia blizn, wynikających z zabiegów onkologicznych – w miejscu guza oraz w wyniku usunięcia węzłów chłonnych. Duże znaczenie ma praca z tymi bliznami, ponieważ sztywne i nieelastyczne blokują przepływ chłonki . Pacjent po leczeniu onkologicznym narażony jest na wystąpienie obrzęku limfatycznego, a mobilizacja blizn jest jednym z pierwszych elementów profilaktyki przeciwobrzękowej.

Chcesz zamówić umówić się na wizytę?

Zajrzyj do naszego gabinetu 🙂

Evital Rehabilitacja

Adres: Ul. Rudnickiego 3a lok 16 H

Tel. 515446411

Call Now ButtonRejestracja