menu close menu

Masaże

Masaż leczniczy - masaż pleców lub całego ciała, mający wpływ na łagodzenie napięć i stresów a także różnego rodzaju bólów. Wymaga znajomości anatomii a także zdolności palpacji, aby wyczuć miejsca chorobowo zmienione i nieprawidłowo napięte. Jest więc terapią tkanek miękkich, prowadzącą do ich naprawy. Powoduje ogólne odprężenie i regenerację organizmu.

Drenaż limfatyczny – masaż polegający na usprawnianiu odpływu chłonki (limfy), zalegającej na obwodzie do większych naczyń i do węzłów chłonnych, które też w trakcie masażu są odblokowywane. To bardzo efektywna metoda leczenia obrzęków o różnej etiologii. Posiada jednocześnie walory estetyczne, ponieważ ma działanie antycellulitowe, ujędrniające ciało.

Masaż modelujący bańką chińską – godzinny masaż ud, pośladków, brzucha, intensywnie wspomagający redukcję cellulitu oraz poprawę jędrności i elastyczności skóry. Do masażu wykorzystywane są preparaty rozgrzewające i olejki eteryczne.

Masaż bambusem – godzinny masaż całego ciała z wykorzystaniem pałek bambusa, które są rolowane po ciele. Zabieg taki modeluje mięśnie, uelastycznia skórę, poprawia krążenie a jednocześnie działa antystresowo.

Masaż niemowląt metodą Shantala – delikatny masaż, wpływający rozluźniająco na niemowlę, stymulujący jego rozwój. Wykonywany jest wraz z instruktażem dla rodziców by zachęcić ich do samodzielnego masowania dziecka co poprawia więź i bliskość.

Partnerzy